Twoje postanowienie

Mijają Święta, kończy się rok 2018 – rok burzliwy, rok wielu wydarzeń niedobrych, rok budzenia się naszej świadomości, rok wspaniałego, ponad ćwierć-milionowego Marszu Niepodległości, rok wyborów samorządowych, wielu drobnych radości i codziennych trosk.

Jest chwila wytchnienia, czasu na zadumę nad światem, życiem, sobą, relacjami z ludźmi, celami i wyzwaniami na przyszłość. Jest – zawsze – czas na Nadzieję, że będzie lepiej, radośniej, że będzie więcej pokoju i sprawiedliwości na świecie, że będzie nam lżej, że dopisze zdrowie i uda nam się zrealizować nasze plany, zamiary, marzenia. Choć – podobno – Bóg się często śmieje z naszych planów…

A jakie są Twoje plany, Twoje cele, marzenia, postanowienia na nadchodzący Nowy Rok? Czy zebrałaś/zebrałeś siły, by mocno postanowić, co zmienisz, co nowego wprowadzisz do swojego życia, jaki wysiłek podejmiesz, co będzie Twoim celem na ten rok 2019…?

A może nie doceniasz Twoich możliwości, może jesteś człowiekiem zbyt małej wiary i stawiasz sobie poprzeczkę zbyt nisko? Spójrz, jak to było w przeszłości. Wielkie autorytety mówiły, że czegoś się nie da zrobić – zbudować maszyny latającej, polecieć na Księżyc, odzyskać niepodległość Polski, obalić komunizm itd. – i co? Wszystko, co było kiedyś “niemożliwe”, zostało osiągnięte. Życie bez wielkiego celu, bez wielkiego czynu i wysiłku z nim związanego jest marne, jakby puste…

Dlatego wytyczmy sobie ambitne, wielkie cele, zróbmy postanowienia i zapiszmy je – w kalendarzu, na ścianie, nad łóżkiem, gdziekolwiek. Jakie? Ty wiesz najlepiej, jakie.

My chcemy, by Europa znormalniała i powróciła na drogę szacunku dla pracy, dla każdego człowieka, dla partnerstwa między narodami, by powróciła do korzeni chrześcijańskich i pokojowo współpracujących państw narodowych. Chcemy, by odblokowany został potencjał kreatywności i przedsiębiorczości Polaków, by Polska stała się podmiotowa i prawdziwie (a nie tylko formalnie) suwerenna, by Polacy poczuli się w niej znów jak dumni, gościnni, dbający o swój dom włodarze, by Polska rozkwitała wolna od długów, korupcji, banksterki i spekulacji, by miała swój, polski, suwerenny i patriotyczny rząd, by Polacy czuli się tu bezpiecznie i nie toczyli między sobą wojenek.

Nasze postanowienia, obok tych osobistych, przyziemnych – dbać o zdrowie, kondycję, rodzinę itp. – wynikają z tych naszych tęsknot, o których powyżej: przyczynimy się do ich realizacji, przybliżymy wymarzoną, suwerenną Polskę Jutra. Jeżeli chcesz, pomóż nam w tym dziele.

Życzymy Ci siły, wiary, nadziei i miłości, życzymy, byś był/-a po dobrej stronie Mocy oraz, by towarzyszyły Ci wytrwałość, szacunek dla innych, jasność celu, właściwa hierarchia wartości i szczęście. A potem, gdy uda Ci się zrobić lub osiągnąć coś dobrego, by ogarnęła Cię satysfakcja.

Do Siego Roku!

Dodaj komentarz