Ruch Szlachetni.org

Jest dziś ogromny deficyt odpowiedzialności, prawości, bezinteresowności, wielmożności, szlachetności. Świat brnie w kłamstwo, poprawność polityczną, zastraszenie, wyzysk, inwigilację, manipulację, wojenki, łamanie praw, hipokryzję, demontaż rynku, demokracji i wolności. Zjeżdżamy po równi pochyłej. Plan-demia jest tego kolejnym aktem i dowodem.

Trzeba odnowy, odrodzenia, powrotu do wartości – klasycznych, antycznych, chrześcijańskich, humanistycznych. Trzeba aktywności ludzi przyzwoitych, prawych, uczciwych. Trzeba bronić naszego człowieczeństwa, naszej wolności, naszej przyszłości i szans.

Kto ma to robić? Ci, którzy chcą zrobić “karierę” i zarobić jak najwięcej nie oglądając się na innych? Ci, którzy gardłują o wartościach, a sami kradną, depczą, wulgaryzują życie publiczne? Ci, co za wszelką cenę chcą się utrzymać na stołkach władzy? Nie.

To mogą zrobić tylko ludzie szlachetni, którym zależy szczerze na wspólnocie, dobrostanie społeczeństwa, sprawiedliwości, wolności, godności itd. Szlachetni.

Kto jest szlachetny? Kiedyś usłyszałem taką maksymę: “Człowiek szlachetny daje nie proszony, przeciętny daje, gdy go poproszą, człowiek nikczemny nie daje nigdy.”

Jest w niej ziarno prawdy. Bo ludzie szlachetni reagują na sytuacje niezgodne z ich wartościami, stając w obronie słabszych, pomagając w potrzebie – realizując odruch serca, imperatyw odpowiedzialności za otaczającą ich przestrzeń społeczną.

Kilka lat temu powstał ruch Szlachetnych, który zaczął działać. Mają stronę internetową www.szlachetni.org. Po kilku latach kiełkowania ruch chce się rozwijać. Jeśli jesteś człowiekiem szlachetnym, lub masz na niego zadatki i dążysz do szlachetności, przyłącz się – potrzebuje Cię społeczeństwo, potrzebujemy Cię, my, Twoi krajanie, rodacy, sąsiedzi, potrzebuje Cię Polska. Masz wątpliwości, czy jesteś człowiekiem szlachetnym (sam fakt, że masz wątpliwości już jest pozytywny!) ? – Wejdź zatem na stronę szlachetni.org i sprawdź, czy spełniasz kryteria szlachetnego człowieka.

Na stronach www.szlachetni.org znajdziesz objaśnienie idei ruchu. Nie szukaj wymówek: kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu. Bądź zaczynem dobra i współdziałania. To także Twój kraj i Twoja odpowiedzialność za nasze wspólne losy.

Bardzo popieramy takie ruchy jak Ruch Szlachetnych. Życzymy powodzenia! Do dzieła!

 

Dodaj komentarz