Rocznica, życie, drogowskazy…

Po co żyję? Co dobrego robię dla ludzi, Polski, świata? Jak moje życie wygląda w świetle tego, czego nauczał Jan Paweł II ? Minęło ledwie kilkanaście lat od Jego śmierci, a jakbyśmy – w medialnej przestrzeni – zapomnieli o Nim i Jego nauczaniu. A mówił tak mądrze, dawał drogowskazy, siał wiarę, nadzieję i miłość.

Na spotkania z Nim przychodziły nieprzebrane tłumy. A ile z nas czytało jego książki, homilie, encykliki? Tak łatwo ulatują emocje, tak trudno zbudować trwałe wartości “na skale”, kręgosłup moralny i odpowiedzialność. Szatańskie ideologie atakują nas z wielu stron – genderyzm, klimatyzm, imperializm, neomarksizm, materializm, konsumpcjonizm, ekoterroryzm, globalizm, seksizm, inwigilacjonizm, biurokratyzm, manipulacjonizm, egoizm…

44 lata temu, 16 października 1978 r. Polska wstrzymała oddech. Wracałem wtedy, po zajęciach pozalekcyjnych, do domu, do rodziców. Miasto było jak wymarłe, to niesamowite wrażenie pamiętam do dziś. Wpadłem do domu i znieruchomiałem: rodzice siedzieli w napięciu przed telewizorem, a na ekranie widniała transmisja z Watykanu. I wreszcie biały dym. Jest! Nowy Papież – Polak! Jaka to była wtedy radość!

Nasz Papież, nasz Jan Paweł II, mądry, ciepły, serdeczny, zdecydowany, jednoznaczny. A dziś szerzą się… rozmycie pojęć i znaczeń, degrengolada moralna, konsumpcja, brak odpowiedzialności, jurgieltnictwo, manipulacja, brak szacunku dla ludzkiego życia, cwaniactwo.

Jak na tym tle wygląda moje, twoje, nasze życie? Czy wykonujesz pracę pożyteczną? Czy pomagasz innym? Czy zachowujesz zasady moralne? Czy wykazujesz odpowiedzialność za twoje osiedle, ulicę, wieś, gminę, parafię? Czy żyjesz wartościowym życiem, czy staczasz się do roli obiektu-konsumenta dla korporacji i ich działów sprzedaży, propagandzistów, ideologów, komitetów wyborczych itd.?

Czy nie czas, aby otrząsnąć się, strząsnąć ten cały zgniły balast, nakierować życie na szczytne i pożyteczne cele? Skorzystaj z drogowskazów Świętego Jana Pawła II, naszego wielkiego Rodaka.

Dodaj komentarz