Polska nie może być obarczona odpowiedzialnością!

Prof. Andrzej Nowak: Polska nie może być obarczona odpowiedzialnością!

demotywatory.pl

Szaleństwo BLM ogarnęło media i życie publiczne. Znaleźli się tacy, którzy oczekiwali od Polskiej Reprezentacji pokłonu na stadionie Wembley… Sprawę skomentował Profesor Andrzej Nowak, historyk, publicysta.

“Staram się przypominać konsekwentnie, że Polska nie była organizatorem, ani uczestnikiem kolonialnego wyzysku krajów pozaeuropejskich – inaczej niż większość państw i narodów rdzenia „starej” Europy. Przeciwnie – była przedmiotem wyzysku tychże samych imperiów, z niemiecką II (i III) Rzeszą na czele. Dziś tłumaczą się one w związku z ludobójstwem dokonanym na plemionach Herero i Namaqua w Namibii (to II Rzesza) i za Holocaust dokonany na narodzie żydowskim w czasie II wojny (III Rzesza). Jak wiemy, coraz wyraźniej odpowiedzialnością za tę drugą, wielką zbrodnię, próbują się już dzielić coraz bardziej szczodrze z Polską. Czy teraz przyjdzie czas przydzielenia Polakom (a także Czechom, Litwinom czy Węgrom) odpowiedzialności za zbrodnie niemieckie w Namibii, belgijskie w Kongo, a także innych imperiów zachodnioeuropejskich – w Wietnamie, Sudanie, Indiach, Indonezji, Mozambiku czy w Libii?” – postawił pytanie retoryczne.

Profesor jest przeciwny organizowaniu ruchu opozycyjnego wobec BLM, aby nie schodzić do ich poziomu, natomiast podkreślił:  “Musimy tylko konsekwentnie przypominać prawdę historyczną. Bronić się przed coraz bardziej bezczelnie atakującym nas kłamstwem i przed coraz potulniej przyjmującą to kłamstwo rodzimą głupotą i tchórzostwem.”

Pod rozwagę wszystkim, którzy są odpowiedzialni za politykę, szczególnie historyczną.

Za: https://prawy.pl/113617-prof-andrzej-nowak-polska-nie-moze-byc-obarczona-odpowiedzialnoscia/

Polscy piłkarze nie przyklękną na Wembley! Z.Boniek: Jestem absolutnie przeciw takim akcjom

Zbigniew Boniek

Ruch BLM już się nieraz skompromitował, ale jednak, akcje solidarności z tym ruchem trwają. Do pomysłu, by polscy piłkarze przyklękli przed meczem – w geście takiej solidarności, krytycznie odniósł się Zbigniew Boniek, Prezes PZPN…

“Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli.” – powiedział.

Za: https://prawy.pl/113510-polscy-pilkarze-nie-przyklekna-na-wembley-zboniek-jestem-absolutnie-przeciw-takim-akcjom/

Dodaj komentarz