Polacy, przenoście pieniądze do polskich banków

Idzie coś. Jakaś globalna zawierucha, która dużo pozmienia. Także w sferze finansowej. Pamiętasz kryzys lat 2007-2009? Padł jeden z największych banków inwestycyjnych. Jego największa filia, w Londynie, została przez noc zamknięta, zaplombowana, zablokowana łańcuchami, a wszystkie pieniądze z tej filii wyparowały za ocean. Następnego ranka zaszokowani pracownicy nie mogli wejść do swoich biur.

Myślisz, że w nadchodzącym kryzysie – jakkolwiek on będzie wyglądał (czy hiperinflacja, czy wycofanie gotówki, czy totalne załamanie giełd, kursów i walut, czy wojna handlowa, czy zduszenie i załamanie gospodarki tzw. lock-down’em) – będzie sympatyczniej? Nie, może być jeszcze gorzej. Globaliści chcą mieć nad nami pełną władzę, od pieniędzy po zdrowie, telekomunikację i podróżowanie. Pełna inwigilacja.

Gdy wybuchnie kryzys, pieniądze będą znikać lub/i tracić gwałtownie na wartości. Niedostępne mogą być bankomaty i nasze konta internetowe. Słychać o planach całkowitego wycofania gotówki. Co z tego wszystkiego wynika? Otóż przede wszystkim pytanie:

Co robić, jeżeli do banków nie można mieć zaufania, a gotówka w domu może zostać unieważniona, tzn. banknoty przestaną być środkiem płatniczym? To jest bardzo trudne pytanie, bo do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że oszczędzamy z pomocą banku. A co będzie, jeżeli bank upadnie? Nie zobaczysz swoich pieniędzy! A co będzie, jeżeli bank zagraniczny zabierze z Polski wszystkie pieniądze, w tym Twoje? Także nie zobaczysz swoich pieniędzy. W chaosie, który zapanuje, nic nie wskórasz, gdy pieniądze wyjadą w siną dal.

Dlatego minimum tego, co możesz zrobić, to przeniesienie swoich pieniędzy i kont z banków zagranicznych (banków będących własnością zagranicznych korporacji – francuskich, niemieckich, brytyjskich, hiszpańskich, austriackich, irlandzkich, holenderskich, portugalskich, amerykańskich) do banków polskich, z których przynajmniej pieniądze nie uciekną za granicę.

Które banki są polskie? Przede wszystkim to banki spółdzielcze, Bank Pocztowy i BOŚ Bank, a częściowo także Pank PKO BP, Alior Bank, Bank PeKaO SA. Wybór nie jest wielki, ale  jest, a na pewno nasze pieniądze są bezpieczniejsze w polskich bankach. Zatem, działaj:

Przenieś swoje pieniądze, oszczędności, lokaty i konta z banków obcych do polskich – zanim będzie za późno!

Dodaj komentarz