Pamiętasz “Ducha dziejów Polski”? – prośba do Ciebie

Niespełna trzy miesiące temu, 13 kwietnia 2022, opublikowaliśmy skrót (wyciąg) książeczki “Duch dziejów Polski” Antoniego Chołoniewskiego (wydanie II, Kraków 1918), fantastycznej, mądrej, patriotycznej pozycji, której esencję przedstawiliśmy poprzez wybrane z niej cytaty. Cały czas żywimy nadzieję, że nasz wybór cytatów daje dobry pogląd na owego DUCHA DZIEJÓW POLSKI, ducha silnego i wolnego, ducha, który wynika z prawdy, “że Polska jest ‘wielką rzeczą’ “.

Jest to ważne tym bardziej, że nasi sąsiedzi ze wschodu i z zachodu nieraz próbowali nam wmówić, że jesteśmy gorsi, nieporadni, nie potrafimy się rządzić i dobrze gospodarzyć – co jest wielkim kłamstwem i obrazą dla Polaków.

Potem padła propozycja przetłumaczenia tego skrótu na język angielski, co dzisiaj jest zakończone – dziękujemy wszystkim, którzy się w to społecznie zaangażowali. A pracowało nad tym kilka osób. Prezentujemy zatem tłumaczenie skrótu “Ducha dziejów Polski” na język angielski i przedstawiamy ogromną prośbę: rozsyłajcie to do zagranicznych, obcojęzycznych oraz do polskich znajomych, instytucji, mediów, szkół, ministerstw, dyplomatów i dziennikarzy. Tę prawdę o polskiej historii trzeba spopularyzować.

A tu jest plik angielskojęzycznego skrótu “Ducha…: The Spirit of Poland’s History 9.7.2022 (kliknij i ściągnij na swój komputer)

Mamy czym się chwalić w naszej historii. Dość z kompleksami, dość z “pedagogiką wstydu” i zakłamanym obrazem historii Polski.

Bądźmy dumni z naszej historii!

Dodaj komentarz