Konferencja: Etyka i moralność w życiu społecznym. Co robić?

Co zrobić, aby w Polsce głos obywateli faktycznie miał znaczenie? Jakie mechanizmy uruchomić, aby politycy służyli społeczeństwu, a wyborcy mieli nad nimi realną kontrolę? Czy Polskie życie publiczne może być etyczne, moralne? Jak wzmocnić rolę rodziny? Jak skutecznie walczyć z grabieżą dokonywaną w “majestacie prawa”?

Wstęp na konferencję wolny! KIEDY: 16.02.2019. GODZINA: 10:00-18:00.
GDZIE: Centralna Biblioteka Rolnicza, ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa

Kilkunastu prelegentów, z różnych środowisk, przedstawi konkretne propozycje. Przedsiębiorcy, działacze społeczni, liderzy organizacji pozarządowych, publicyści… Zaproszeni prelegenci pochodzą z różnych środowisk. Wszyscy od lat są nie tylko uważnymi obserwatorami polskiego życia społecznego i politycznego, ale także konsekwentnie próbują poprawiać jego jakość. Działają lokalnie, myślą globalnie:

  

Jan Kubań

PAFERE

Biocybernetyk. Prezes PAFERE. Autor książki “Fizyka życia”. Gorący oredownik demokracji bezpośredniej jako najlepszego i sprawdzonego w praktyce, systemu politycznego.

Aleksander Kisil

1Polska.pl

Harcmistrz, inżynier biocybernetyk, doktor psychologii, działacz społeczny, założyciel szkół społecznych, wykładowca, dyplomata, menedżer, prezes, trener szkoleniowy, konsultant, coach, tłumacz, redaktor, przedsiębiorca, założyciel Fundacji Ojcostwo Mistrzostwo, autor książek „Finanse rodzinne”, „Zarządzanie przez odpowiedzialność” oraz „Wyzwolenie pracy. Nowa ekonomia postkapitalistyczna”, autor zupełnie nowego projektu konstytucji RP, mąż i ojciec.

Jacek Barcikowski

Obywatelski Think Tank

Pracował jako menedżer wyższego szczebla w kilku średniej i dużej wielkości firmach, a następnie jako wieloletni wykładowca akademicki programu MBA Polish Open University. Aktualnie mentor, konsultant, trener biznesowy. W roku 1989 był kierownikiem organizacyjnym Biura Wyborczego Solidarności. Od kilku lat zajmuje się problematyką samorządową. Twórca projektu Obywatelski Think Tank. Autor książki Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności.

Tomasz Sommer

Fundacja Najwyższy Czas

Doktor socjologii, redaktor naczelny i wydawca tygodnika “Najwyższy Czas!”, wiceprezes Instytutu Globalizacji, współzałożyciel Fundacji Najwyższy Czas. Reaserch fellow w Institute of World Politics. Autor 13 książek.

Jacek Gniadek

misjonarz

Najbardziej wolnorynkowy z polskich księży. Pracował na misjach w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii. Doktor teologii moralnej. Autor  książek: “Dwaj ludzie z Galicji Koncepcja osoby ludzkiej według Ludwiga von Misesa i Karola Wojtyły” oraz “Ekonomia Boża i ludzka, Kazania wolnorynkowe”. Od 2016 jest dyrektorem werbistowskiej Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu (www.migrant.pl), prezesem Stowarzyszenia „Sinicum” im. M. Boyma SJ (www.sinicum.pl), współpracuje z Fundacją ASBIRO nad projektem w Afryce (www.asbirofoundation.com).

Kamil Cebulski

Przedsiębiorca, publicysta, założyciel fundacji KCBE organizującej lekcje przedsiębiorczości z ludzmi, którzy biznes znają od podszewki. Twórca działającej od wielu lat Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego (ASBIRO), która niedawno uzyskała oficjalny status uczelni wyższej. To chyba jedyna w Polsce placówka edukacyjna, w której o tym kto zostaje nauczycielem nie decyduje tylko formalne wykształcenie, ale przede wszystkim praktyka przedsiębiorcy.

Konrad Daniel

PodziemnaTV

Twórca kanału PodziemnaTV poświęconego wszechogarniającej nas manipulacji w takich dziedzinach jak gospodarka, ekonomia, polityka i życie społeczne. Niepoprawny idealista, który ciągle wierzy, że możemy zmienić otaczającą nas rzeczywistość i nie musimy być skazani na standardy życia publicznego jakie narzucają nam zawodowi (partyjni) politycy. Z wykształcenia inżynier dźwięku i obrazu (Politechnika Gdańska).

Sebastian Pitoń

Pitoń TV

Architekt (Góralski Gaudi). Specjalizuje się w architekturze organicznej, regionalnej i klasycznej. Żonaty, trzech synów. Vloger. Zaangażowany społecznie zwolennik edukacji domowej.

Rafał Mossakowski

Centrum Edukacyjne Powiśle

Organizator i lider “Środowiska Zagórnej”, a także Centrum Edukacyjnego Powiśle. Publicysta katolicki i narodowy – m.in. miesięcznik “Rycerz Niepokalanej”, kwartalnik “Prawica Narodowa”, dwumiesięcznik “Magna Polonia”. Wydawca książek i czasopism w ramach Oficyny Wydawniczej Fulmen. działacz i członek władz partii politycznych: UPR, PN, RS AWS. Radny Rady dzielnicy, kandydat do Sejmu. Pomocnik wyborczy G. Brauna w wyborach prezydenckich. Szef klucza “pobudki”. Prezes Stow. im. Bpa Sołtyka – organiatora konferencji popularnonaukowych, działacz kresowy i obrońca życia.

Stanisław Wojtera

Instytut Libertatis

Założyciel i dwukrotny prezes Stowarzyszenia KoLiber oraz prezes Unii Polityki Realnej (2002-2005). W latach 2002-2010 Radny m. st. Warszawy. Fundator i prezes Instytutu Libertatis. Ukończył Nauki Polityczne oraz studia MBA. Z zamiłowania wykładowca akademicki, a z zawodu menedżer i przedsiębiorca.

Robert Fiałek

Stowarzyszenie Demokracja Bezpośrednia

Informatyk. W 2006 roku zainteresował się szwajcarską demokracją półbezpośrednią jako sposobem na naprawienie sytuacji politycznej w Polsce. W 2008 spotkał ludzi ze stowarzyszenia Więcej Demokracji (później Demokracja Bezpośrednia) i przyłączył się do nich. Obecnie pełni funkcję prezesa stowarzyszenia. Dzięki cennym kontaktom nabył wiedzę o szwajcarskim systemie politycznym i z chęcią się nią dzieli.

Dorota Gudaniec

Fundacja Krok Po Kroku

Matka 4 dzieci, w tym niepełnosprawnego chłopca, który jest pierwszym w Polsce dzieckiem legalnie leczonym medyczną marihuaną. Fundator i prezes fundacji “Krok Po Kroku”, która od 7 lat wspiera blisko 600 rodzin osób z niepełnosprawnością, głównie intelektualną. Wsparła swoją osobą i historią walkę o zmianę ustawy w zakresie dopuszczenia możliwości leczenia medyczną marihuaną. Założycielka pierwszego w Europie Centrum Terapeutycznego,  specjalizującego się w terapii konopiami. Edukatorka, autorka programu szkolenia polskich lekarzy w zakresie MM.

Justyna Socha

Stowarzyszenie STOP NOP

Prezes Stowarzyszenia STOP NOP, dziennikarka Warszawskiej Gazety, matka czwórki dzieci.

Zbigniew Jarząbek

Akademia Patriotów

Fundator i Prezes Akademii Patriotów. Pomysłodawca i sponsor Nagrody Wolnościowej im. Fryderyka Bastiata. Wydawca książek. Zwolennik idei wolności i własności prywatnej. Były działacz Kongresu Nowej Prawicy i Unii Polityki Realnej.

Paweł Nogal

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

Radca prawny, specjalista prawa gospodarczego, współzałożyciel niezależnej telewizji internetowej NTV, wiceprezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, od 2018 wspieram Stowarzyszenia STOP NOP w działaniach zmierzających do wprowadzenia w Polsce cywilizowanego i transparentnego systemu szczepień ochronnych. Od 8 lat wspiera wszelkie inicjatywy promujące systemy referendalne oraz alternatywne modele pieniężne (pieniądz barterowy, waluta suwerenna).

Stanisław Jan Adamczyk

Akademia Sporu Finansowego

Doktor nauk ekonomicznych SGH i licencjonowany przez KNF makler papierów wartościowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w podmiotach rynku finansowego. Związany od początku z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie SA. W kilku domach maklerskich wykonywał zadania maklera i animatora rynku. Ponad 10 lat przepracował w Zespole Equity Capital Markets – działającego w skali globalnej konglomeratu finansowego przechodząc na swojej ścieżce zawodowej od roli asystenta ds. operacji bankowych, a skończywszy na stanowisku Dyrektora (A Vice-President).

16 lutego 2019 roku przyjdź na konferencję i zacznij działać!

Dodaj komentarz