Czy Polska zrywa z USA ?

Co się dzieje? Znów zdrada Zachodu? Nowa Jałta? Józio Biden nas sprzedał?  Niemcy będą na potęgę kupować gaz od Rosji i zasilać Kreml ogromnymi pieniędzmi, które Rosjanie mogą wydać na wrogą propagandę, ośrodki dywersji w całej Europie i broń? A do tego dochodzi kilka innych ważnych spraw-procesów:

Oto diagnoza komentatora, blogera:

Można chyba z całą odpowiedzialnością postawić tezę, iż Polska w ostatnim trzydziestoleciu z sowieckiego deszczu wpadła pod unijno- amerykańsko-żydowską rynnę i mokniemy wszyscy do suchej nitki. Leje nam się na głowę Nord Stream 2, elektrownia Turów, polityka klimatyczna, praworządność, aborcja, LGBTQ, cyberataki, “lex TVN” i wreszcie klamra spinająca wszystkie te nieszczęścia – nasilająca się tresura ze strony Żydów. Trochę dużo, jak na średnie państwo w środku Europy, będące po przejściach i na dorobku budowanym praktycznie od zera. Na dodatek znikąd pomocy i wsparcia nie można się spodziewać, parasola nikt nie poda, dziurawej rynny nie naprawi – na dobrą ( a właściwie złą) sprawę pozostaje nam się modlić, żeby nie utonąć i jakoś przetrwać.” (Kemir, https://www.salon24.pl/u/okop/1158438,z-deszczu-pod-rynne-czyli-ratujmy-co-sie-da)

Wg red. S. Michalkiewicza warto “rozebrać sobie to wszystko z uwagą właśnie teraz, kiedy pan Antoni Blinken z Departamentu Stanu Naszego Najważniejszego a może nawet – Jedynego Sojusznika, daje wyraz swemu “głębokiemu zaniepokojeniu” z powodu “lex TVN” oraz nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego i przestrzega – podobnie jak liczne grono kongresmanów z obydwu partii – że jak Polska się nie opamięta i nie zacznie skakać z gałęzi na gałąź przed Żydami, to zagrozi w ten sposób swojej obronności. Wszystko to być może, ale warto zwrócić uwagę, że jeśli właśnie prezydent Józio Biden wyprzedaje Polskę Naszej Złotej Pani i Putinowi, to może nie powinniśmy się naszą “obronnością” aż tak bardzo przejmować? Któż bowiem obroni nas przed sojusznikami?” (https://prawy.pl/115382-stanislaw-michalkiewicz-po-upadku-kabulu-felieton/, 15.08.2021)

Czy to nowy pakt Ribbentrop-Mołotow? Co daje nam sojusz z Amerykanami, poza ich naciskami, mieszaniem się w nasze wewnętrzne sprawy, dużymi kosztami obsługi ich oddziałów, opłat w NATO, “sojuszniczych” ekspedycji wojskowych do różnych krajów (Afganistan, Irak itd.) oraz krzewieniem dziwnych ideologii??? Ochronę przed Rosją? Iluzja, nonsens. Wsparcie w budowaniu Trójmorza? Po wydarciu fotela prezydenckiego Trumpowi to się też skończyło, a nigdy nie było poważne i duże. Zatem – po co się Jankesom przymilać? Nie widać sensu i powodu…

Dodaj komentarz