Co z tego, że wybory do PE wygrał PiS ?

PiS czuje się zwycięzcą eurowyborów. Fakt, powiększył swój stan mandatów, dostał więcej głosów niż KE+Wiosna. To może być prognostyk na wybory do Sejmu i Senatu na jesieni. Zatem, jeżeli, PiS ma rządzić Polską drugą kadencję, trzeba, aby zabrał się do roboty i nie tylko uprawiał socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy i grantów, ale żeby zaczął mocniej uzdrawiać Polskę i umacniać jej dobre imię. To trzeba powtarzać jak mantrę politykom i działaczom PiS-u, aby woda sodowa nie uderzyła im do głów. A i tak mają różne grzeszki i zaniedbania na sumieniu, np. wycofanie się z ustawy o IPN, zawalenie reformy sądownictwa, brak repolonizacji mediów, utrzymanie VAT-u na podwyższonym poziomie, zawłaszczenie i upartyjnienie telewizji publicznej, brak reformy programowej w szkołach, podlizywanie się Izraelowi bez niczego w zamian, niezdarne reagowanie na propagandę LGTB itd.

PiS jest według wielu obserwatorów kontynuatorem układu pookrągłostołowego. Właściwie się z tym zgadzam. Jest jednak jedna różnica. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego u jego brata Jarosława coś pękło, jakby się trochę z okrągłostołowych sideł wyzwolił, ale nie do końca. PiS rzeczywiście dystansuje się od wszelkich sił postkomunistycznych i próbuje realizować politykę wyrównywania szans, likwidowania uprzywilejowania pewnych kast i środowisk (choć robi to nieudolnie). To cała różnica. PiS jest też partią wodzowską, utrwalającą system partyjniacki, lawirującą w wielu tematach.

Dlatego musi być pod kontrolą, pod stałą presją i krytycznym obstrzałem, takim jak demonstracje, kampanie informacyjne, interpelacje, marsze itd.

Prof. Sławomir Cenckiewicz napisał po wyborach:

“Zjednoczona Prawico, w związku w wiktorią wyborczą:

 1. Nie unoś się pychą
 2. Nie pogardzaj rodakami nie głosującymi na PiS
 3. Popraw własne kadry i rządzenie, bo ideałem nie są
 4. Nie odkładaj zmian
 5. Pokornie pracuj nad drugą kadencją
 6. O Panu Bogu i Królowej Polski nie zapominaj.”

Ja bym dodał jeszcze: więcej pokory i samokrytycyzmu, dużo więcej otwarcia się na nowe środowiska, zmiana patrzenia na środowiska Konfederacji jako na potencjalnego sojusznika, ale przede wszystkim:

 1. Repolonizacja mediów, od razu po wyborach !!!
 2. Reforma sądownictwa w kierunku: wybierania sędziów przez suwerena; likwidacji immunitetu sędziów w sprawach kryminalnych; wynagrodzenia w zależności od fachowości, skuteczności i sprawności prowadzenia procesów.
 3. Ustawowe zablokowanie wszelkich niezgodnych z prawem wypłat dla organizacji żydowskich i Izraela, w tym realizacji uroszczeń spod znaku “447”, oraz uchwalenie pro-polskiej, zabezpieczającej Polskę ustawy reprywatyzacyjnej.
 4. Zablokowanie importu węgla oraz GMO, a także wprowadzenie podziemnego zgazowania węgla na dużą skalę.
 5. Budowa Baltic Pipe, rozbudowa Gazoportu i zwiększenie wydobycia krajowego paliw węglowodorowych.
 6. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i stowarzyszonych z nim dróg i linii kolejowych.
 7. Obniżenie podatków PIT i VAT, szczelniejsze opodatkowanie sieci wielkopowierzchniowych, banków i firm GSM, zdecydowane podniesienie kwoty wolnej od podatku oraz wprowadzenie dużej ulgi podatkowej na każde dziecko.
 8. Uruchomienie produkcji polskiego małego i taniego samochodu elektrycznego wraz z rozbudową sieci stacji doładowania, a także zakaz wwożenia do Polski samochodów starszych niż 10 lat.
 9. Rozbudowa, zwiększenie o 50-100% liczebności i dobre wyposażenie polskiej armii.
 10. Wprowadzenie instytucji referendów – obowiązkowych, fakultatywnych, weta obywatelskiego i obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej – bez progu frekwencyjnego i z obowiązkiem realizacji wyniku referendum przez organa państwa.
 11. Reforma programu szkolnego, by był zgodny z wartościami chrześcijańskimi, z polską racją stanu i budowaniem polskiej świadomości patriotycznej, a także ustawowe zablokowanie propagandy LGBT oraz seksualizacji dzieci i młodzieży.
 12. Stopniowa zmiana z rozdawania “rybki” na rozdawanie “wędki”, czyli powolne przenoszenie 500+ z rodziny na zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej, wzmocnione pomocą startową w postaci bezpłatnych: przygotowania biznesplanu, nieoprocentowanego kredytu oraz doradztwa.

To są moje oczekiwania od drugiej kadencji PiS-u, jeżeli rzeczywiście wygra jesienne wybory. Z tego będę rząd i PiS rozliczał. To moje kryteria, subiektywnie wybrane, ale na pewno propolskie i pro-rozwojowe. Jeżeli się zgadzasz, Drogi Czytelniku, to poprzyj ten plan nacisku na PiS i – primo, roześlij to dalej, secundo – napisz Twoje uwagi do nas (kontakt@polska-jutra.eu).

Dodaj komentarz