Brońmy Ronda Dmowskiego !

Publikujemy list w sprawie Ronda Dmowskiego – bez komentarza:

Szanowni Państwo,

stołeczni radni Koalicji Obywatelskiej przegłosowali uchwałę o przyjęciu petycji o zmianie nazwy ronda Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Podniesienie ręki na współtwórcę polskiej niepodległości nie dziwi, gdy wiemy, że stoją za tym działacze partii, którą powszechnie uważa się za stronników Niemiec.

Nasz mąż stanu i tworzona przez niego endecja byli wyjątkowo znienawidzeni, szczególnie w Berlinie, za niezłomną walkę o Wielkopolskę, Śląsk, czy o jak najdalej wysunięte na zachód granice odradzającej się Rzeczypospolitej. Dmowski i ruch narodowo-demokratyczny organizowali na Wschodzie i Zachodzie polskie siły zbrojne, które ramię w ramię z aliantami biły się z koalicją państw centralnych, której przewodził germański wróg.

Władze Warszawy z Rafałem Trzaskowskim na czele od dłuższego czasu promują agendę środowisk LGBT i grup proaborcyjnych. Już podczas ubiegłorocznych demonstracji tzw. Strajku Kobiet jego działaczki posunęły się do zmieniania tabliczek z nazwą Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Nie ulega wątpliwości, że decyzja radnych ma na celu uhonorowanie lewicowych aktywistów oraz promocję ich działań, często nielegalnych i agresywnych.

Oczywisty jest w tej sprawie wpływ prezydenta Miasta Stołecznego. Rafał Trzaskowski opętany nienawiścią do narodowców, którzy nie poparli go w wyborach, teraz chce symbolicznie zdjąć z piedestału Romana Dmowskiego. To kolejna odsłona wojny, jaką on i jego formacja od lat prowadzą ze środowiskami patriotycznymi.

Jesteśmy jednak już dobrze zaprawieni w zmaganiach z władzami Warszawy. Dzięki mozolnej pracy i przemyślanej strategii skutecznie opieraliśmy się kolejnym atakom. A teraz musimy stanąć w obronie Ronda Dmowskiego. Najważniejszym zadaniem to poinformować i zmobilizować do sprzeciwu opinię publiczną. Media głównego nurtu nie pokazują Polakom prawdziwego zagrożenia. Dlatego tak bardzo zależy nam na rozwijaniu Mediów Narodowych. Chcemy, aby głos polskich patriotów był głośno i wyraźnie słyszalny w każdym domu. Do obrony Ronda Dmowskiego musimy również zaangażować dobrych prawników, którzy pomogą opracować wnioski do członków Rady oraz wojewody mazowieckiego. Jesteśmy w trakcie przygotowywania reklamy oraz banerów dotyczących tej skandalicznej decyzji. Nasi działacze są już gotowi, aby wyjechać na ulice miasta samochodem z przyczepą, na której umieszczony zostanie baner ze sprzeciwem wobec decyzji radnych. Nasze Stowarzyszenie ma doświadczenie i wie, jak najlepiej przeciwdziałać niecnym zakusom stołecznych decydentów. Z Państwa wsparciem możemy razem skutecznie obronić nazwę ważnego i symbolicznego dla patriotów miejsca w Warszawie.

Nie możemy zwlekać z aktywnymi działaniami przeciwko rugowaniu z przestrzeni publicznej pamięci o wielkich Polakach, bo jeżeli dziś odpuści się sprawę Dmowskiego, wkrótce wewnętrzni wrogowie sięgną po upamiętnienia kolejnych bohaterów. Odbieranie pamięci, niszczenie zbiorowej świadomości wspólnego pochodzenia i kultury jest podstawą procesu wynaradawiania.

Ten haniebny proces możemy powstrzymać jednocząc się we wspólnym sprzeciwie. Razem będziemy w stanie obronić się przed nawałnicą lewicowych barbarzyńców, chcących zniszczyć narody i stworzyć pozbawionego tradycji „nowego człowieka”, którego już wcześniej usiłowali kreować komuniści.

Z zagranicy szerokim strumieniem płyną fundusze na walkę z naszym narodem: skwapliwie wykorzystywane przez lokalne ekspozytury. My możemy jednak liczyć na świadomych swojego dziedzictwa i zatroskanych o przyszłość Polski patriotów – na Was Drodzy Sympatycy.

Proszę więc Państwa o finansowe wsparcie działań na rzecz zatrzymania procesu wynaradawiania. Koszty reklam, banerów, transmisji medialnych, działań prawnych czy paliwa nie są małe. Każda wpłata będzie istotnym wkładem w nasze wspólne dzieło.

Z narodowym pozdrowieniem,

ROBERT BĄKIEWICZ, PREZES STOWARZYSZENIA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

P.S.

Najbliższe dni będą kluczowe dla naszej sprawy. Musimy szybko reagować na zmieniającą się sytuację. Może to powodować konieczność podejmowania kolejnych kroków z naszej strony, co wiązać się będzie z nieprzewidzianymi wydatkami. Wierzę że dzięki Państwa pomocy odeprzemy atak na pamięć o Romanie Dmowskim i obronimy rondo nazwane jego imieniem.

Dodaj komentarz